Skip to content Skip to footer

Rzęsy mink – do czego służą i jak je stosować?

Rzęsy mink – do czego służą i jak je stosować?

Każda kobieta pragnie pięknego i zmysłowego spojrzenia. Aby odpowiednio podkreślić oprawę oka, należy szczególnie zadbać o rzęsy. Stylizacja rzęs w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, dlatego na rynku istnieje mnóstwo produktów i nowości, przeznaczonych dla stylistek. Wśród kilku rodzajów rzęs stosowanych przez kosmetyczki wyróżniamy rzęsy mink. Czym charakteryzują się tego typu rzęsy i jak ich używać, aby efekt był jak najbardziej zadowalający?

Podział rzęs ze względu na rodzaj

Stylistki rzęs korzystają z kilku różnych rodzajów rzęs, w zależności od potrzeb i upodobań klientki. Dokonując podziału rzęs ze względu na rodzaj wyróżniamy rzęsy typu:

  • mink,
  • silk,
  • flat,
  • norka.

Rzęsy mink są wykonane głównie z poliestru i barwnika. Charakteryzują się chropowatą i matową powierzchnią. Rzęsy typu milk wyglądają bardzo naturalnie, są lekkie, dzięki czemu komfort ich noszenia jest bardzo duży. Występują w wielu długościach i grubościach, przez co bardzo ładnie współgrają z naturalnymi rzęsami klientek.

Główne zalety rzęs typu mink

Rzęsy mink posiadają wiele zalet. Są często wybierane przez klientki, głównie ze względu na naturalny i lekki wygląd. Ich główne zalety to m.in.:

  • elegancki i subtelny wygląd,
  • stosowane są w wielu metodach przedłużania rzęs,
  • stwarzają lekki i naturalny wygląd rzęs, nie są zbyt krzykliwe,
  • są bezpieczne, nie uczulają,
  • mają dużą przyczepność, dziek temu są trwałe,
  • można je stosować do każdego rodzaju cery.

Rzęsy mink – jak stosować je w stylizacji oka?

Rzęsy mink są bardzo lubianym rozwiązaniem wśród stylistek, a także klientek. Kosmetyczki lubią pracować z rzęsami mink, gdyż można używać ich do każdego rodzaju cery, zarówno mieszanej jak i tłustej. Są również łatwe w aplikacji, ze względu na to, że posiadają chropowatą powierzchnię. Klej dzięki temu jest lepiej i szybciej wiązany. Klientki zaś doceniają je głównie za naturalny wygląd, dzięki czemu elegancko i subtelnie poprawiają oprawę oka, bez efektu komicznego przerysowania.

Aby stylizacja rzęsami mink przebiegła poprawnie, warto zadbać wcześniej o odpowiednie przygotowanie rzęs. Poprawnie przygotowana stylizacja zawsze przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie próby uczuleniowej na klientce. Należy dobrze upewnić się, czy aby na pewno zabieg jest bezpieczny, a dopiero później rozpoczynać faktyczną pracę. Następnym krokiem w stylizacji rzęs jest wykonanie dokładnego demakijażu całej twarzy. Następnie należy zabezpieczyć dolne rzęsy taśmą, aby nie utrudniały pracy podczas stylizacji rzęs górnych. Wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak pęseta, klej i rzęsy, należy mieć łatwo dostępne pod ręką, aby móc w każdym momencie bez trudu po nie sięgnąć. Kolejnym krokiem będzie odtłuszczenie rzęs i nałożenie primera, co pozwoli na większą przyczepność sztucznych rzęs do naturalnych rzęs klientki. Dopiero w kolejnym kroku można przejść do właściwego przedłużania rzęs, starając się zachować jak największą dokładność i precyzję. Na koniec należy również nałożyć na rzęsy środek pielęgnujący.

Czy warto stosować rzęsy typu mink?

Rzęsy są podstawą w odpowiedniej oprawie oka. Należy jednak pamiętać, by były przede wszystkim bezpieczne, nie tylko dla nas, ale i dla środowiska. Rzęsy mink stanowią bardzo dobre rozwiązanie. Stylistki lubią pracę z nimi, natomiast klientki chwalą je szczególnie za ich naturalny, świeży i elegancki wygląd, jak również za wysoką trwałość. Dzięki dobrej przyczepności rzęsy mink długo i trwale trzymają się naszego oka, nie mają tendencji do łamania się ani wypadania.