Skip to content Skip to footer

Świeca La Vie Est Belle – co możemy powiedzieć na jej temat?

Świeca La Vie Est Belle – co możemy powiedzieć na jej temat?

Świece sojowe cieszą się dużym zainteresowaniem, czego świetnym przykładem są możliwości, jakie gwarantuje świeca sojowa La Vie Est Belle. Ta świeca zapachowa została zainspirowana ideą naturalnego i zarazem prostego piękna.

Czym są świece sojowe?

Najlepiej jednak będzie, jeśli zaczniemy od początku. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym nie wszyscy są świadomi tego, kiedy można rozmawiać o świecach sojowych. Tymczasem każda świeca sojowa jest produktem wegańskim i nietoksycznym. Oczywiście mowa o świecach, które pojawiły się jeszcze nie tak dawno, gdyż wosk sojowy odkryto dopiero w 1991 roku. Na początku świece sojowe można było zaliczyć do produktów niszowych. Zainteresowanie wykazywali wyłącznie pasjonaci. Obecnie sporo osób absolutnie świadomie decyduje się na świece sojowe i tym samym spada zainteresowanie świecami parafinowymi.

Bardzo ważne jest to, że mowa o produkcie wegańskim i nietoksycznym, ale sprowadzanie wszystkiego do tych dwóch kwestii nie byłoby właściwym podejściem. Dynamicznie rosnąca popularność to z pewnością wynik tego, iż możemy rozmawiać o różnych zaletach. Do zalet świec sojowych można zaliczyć:

 • bezpieczeństwo podczas użytkowania,
 • biodegradowalność wosku sojowego,
 • ilość dwutlenku węgla (dwa razy mniejsza niż w przypadku świec parafinowych),
 • czas trwania palenia – świece sojowe palą się znacznie dłużej niż parafinowe (nawet 30-50 proc.),
 • aromaty (mają głębie i są trwałe),
 • niższą temperaturę topnienia,
 • bezproblemowe usuwanie wosku sojowego.

Czy w takich okolicznościach można mieć jakieś wątpliwości?

Świeca La Vie – czym inspirowana?

Świeca La Vie jest odniesieniem się do francuskich perfum La Vie Est Belle. Tym samym jest to doskonałe rozwiązanie do tego, aby stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę. La Vie to świeca, która sprawia, że człowiek może przenieść się w świat harmonii i piękna. To poszukiwanie drogi do szczęścia, własnej satysfakcji.

Wykonanie z naturalnego wosku sprawia, że możemy mówić o świecy przyjaznej dla środowiska, ale jednocześnie można także zyskać elegancki i minimalistyczny design. Taki design powoduje, że świeca będzie pasować do każdego wnętrza. Co więcej, dom/mieszkanie od razu zyska wyjątkowy urok. Warto też wrócić do tego, iż świece sojowe mają niższą temperaturę topnienia – dzięki temu czas palenia jest dłuższy i świeca La Vie pozwala stworzyć przyjemną atmosferę relaksu i odprężenia. Aromat tej świecy można także odczuwać jako wyjątkową aurę pozytywnych emocji.

To wszystko możliwe jest dzięki harmonijnemu połączeniu słodkich i kwiatowych nut. Połączenie te skutkuje tym, że pomieszczenie otulone jest delikatnością i elegancją.

Świeca La Vie jako pomysł na prezent?

Jak widać, świeca La Vie jest świetnym sposobem na to, aby zmienić oblicze swojego pomieszczenia. Dzięki temu zakup tego produktu jest świetnym pomysłem na prezent. Świeca La Vie to gwarancja:

 • pamięci zapachowej,
 • estetyki,
 • użyteczności.

Ponadto świece można znaleźć w słoiczkach z ciemnego szkła. Słoiczki te po wypaleniu się świecy mogą zostać wykorzystane na dowolny cel.

Jak używać świecy?

Na temat użyteczności świecy La Vie można powiedzieć bardzo dużo, ale nie zapominajmy też o stosowaniu. Stosowanie świecy niektórym osobom może sprawić problem.

Zacznijmy od tego, że przed każdym użyciem konieczne jest przycięcie knota. Knot powinien zostać przycięty do długości 3-5 mm. Bardzo ważne jest też pierwsze wykorzystanie świecy. Podczas pierwszego użycia świeca powinna palić się przez około 3 godziny. Jeśli chodzi o kolejne palenie się świecy, obowiązuje zasada, zgodnie z którą ogień powinien być widoczny przynajmniej do czasu roztopienia się całej powierzchni wosku. Istotne w tym wszystkim również jest właściwe przechowywanie produktu – produkt powinno przechowywać się z dala od miejsca bezpośredniego nasłonecznienia.

Naturalnie nie można również zapomnieć o zachowaniu określonych środków ostrożności. W kwestii bezpieczeństwa na pewno trzeba pamiętać o:

 • ustawieniu świecy w bezpiecznym miejscu,
 • ochronie świecy przed dziećmi i zwierzętami,
 • zabezpieczeniu świecy przed materiałami łatwopalnymi.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że nie wolno pozostawić świecy bez nadzoru osoby dorosłej. Kiedy pali się więcej niż jedna świeca, odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić 10 cm. Gdyby pojawiały się jakieś niejasności, zawsze warto porozmawiać z kimś, kto odpowiada za sprzedawanie świec. Obowiązkiem takiej osoby jest nie tylko to, aby dostarczać świece. Taka osoba powinna też wyjaśnić wszystko to, co związane jest ze sprzedawanym produktem.