Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto palić świece sojowe?

Dlaczego warto palić świece sojowe?

Każdy z nas kocha się otaczać pięknymi przedmiotami i zapachami. Dzięki tego typu ozdobom, w pokoju można wykreować prawdziwie magiczną atmosferę. Z tego też powodu ogromną popularność zyskały sobie świece sojowe. Nie da się ukryć, że świece towarzyszą nam od zawsze i kiedyś zastępowały nam światło. Zwykle wytwarzano je z surowców naturalnych, a z czasem świece zyskały możliwość wydzielania aromatów. Dlaczego więc warto palić świece sojowe i co należy o nich wiedzieć?

Z czego powstają naturalne świece sojowe i dlaczego warto je palić?

Świece sojowe jak sama nazwa wskazuje powstają z naturalnych wosków roślinnych, w tym przypadku jest to wosk sojowy. Nie da się ukryć, że na początku tego typu dekoracje nie cieszyły się ogromną popularnością, gdyż zdecydowanie lepiej prezentowały się w mieszkaniu świece kolorowe i zapachowe. Można jednak powiedzieć, że na szczęście, świece sojowe z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Mają one wiele zalet, jednak najważniejsze jest to, że nie są one w żadnym wypadku szkodliwe dla naszego zdrowia, a wręcz przeciwnie, mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Świecie sojowe są produktem całkowicie wegańskim, a wosk sojowy sam w sobie jest produktem naturalnym. Powstaje on ze specjalnie tłoczonych ziaren soi. Jak łatwo można się więc domyślić, zapach takiego wosku jest przyjemny i delikatny, a co więcej świetnie będzie się on komponował z różnymi innymi, naturalnymi olejkami eterycznymi. Warto zaznaczyć także, że w procesie spalania takich świec, wydziela się o wiele mniej sadzy niż w produktach parafinowych, a dodatkowo będą się one palić o około 30% do nawet 50% dłużej. Knoty, które są stosowane w przypadku świec sojowych, produkowane są z drewna lub bawełny, a co więcej, takie świece są wyrabiane ręcznie. Świece sojowe są produktem, który ma wiele zalet. Dlaczego więc warto je palić? Otóż:

  • świece sojowe będą się palić praktycznie bez żadnego dymu i bez sadzy.
  • świece sojowe można bez problemu połączyć z olejkami eterycznymi, a dzięki temu zwiększymy ich korzystne właściwości terapeutyczne.
  • wosk sojowy jest w pełni odnawialny i biodegradowalny.
  • świece sojowe podczas palenia nie będą wytwarzały szkodliwych i toksycznych oparów, w porównaniu z parafinowymi odpowiednikami.
  • świece sojowe są produktami w pełni roślinnymi.
  • świece sojowe są o wiele bezpieczniejsze, dzięki temu, że ich temperatura topnienia jest niższa, a to znacznie utrudni oparzenia.
  • wosk sojowy bardzo łatwo można usunąć z różnych powierzchni.

Jak palić świece sojowe?

Większość osób pali w swoich pokojach niewielkie świece zapachowe, więc może się wydawać, że każdy z nas dobrze wie jak palić świece. Niemniej jednak, świece sojowe– zgodnie z zaleceniami producenta- powinno się tego typu świece palić przez minimum trzy godziny, wówczas wosk sojowy będzie wypalał się równomiernie i rozgrzeje się na całej jego powierzchni. Nie można również zapomnieć o tak istotnej kwestii jaką jest przycinanie knota. Świece sojowe należy ustawiać w miejscach, które nie są narażone na przeciągi, co więcej, dobrze będzie je ustawić z dala od innych dekoracji w szczególności od firan i od zasłon. Warto także pamiętać o niezwykle starannym gaszeniu świec sojowych. Nie wystarczające okazuje się samo zdmuchnięcie świecy, gdyż jest to tylko pozorne zakończenie palenia. Knot może w dalszym ciągu się tlić, więc warto zadbać o jego odpowiednie dogaszenie. Dodatkowo, można zakupić również specjale klosze do świeć sojowych, zadbają one o skuteczne odcięcie dopływu tlenu do płomienia, a dzięki temu nie będziemy mieć problemu z dokładnym gaszeniem świec.