Skip to content Skip to footer

Naturalny dezodorant w kremie – dlaczego warto na niego postawić?

Naturalny dezodorant w kremie – dlaczego warto na niego postawić?

Dezodorant w kremie, bazujący na naturalnych składnikach aktywnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób prowadzących zdrowy tryb życia. Nie każdy wie jednak, czym dokładnie charakteryzują się tego rodzaju specyfiki. Dobrze byłoby zatem bliżej je poznać. Wówczas będziemy mogli podjąć świadomą i przemyślaną decyzję dotyczącą ich ewentualnego zakupu.

Czym różnią się dezodoranty od antyperspirantów?

Naturalny dezodorant w kremie w znaczącym stopniu różni się od popularnych antyperspirantów znajdujących się w większości drogerii. Na początku dobrze byłoby dowiedzieć się, czym w ogóle różnią się antyperspiranty od dezodorantów. Te pierwsze doprowadzają do mechanicznej blokady porów skóry. Dzięki temu, pot nie może wydostać się na zewnątrz. Nie odczuwamy zatem nieprzyjemnego zapachu, ale trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nie jest dobre dla naszego zdrowia, zwłaszcza na dłuższą metę. Antyperspiranty nie są także przyjazne naturze. Dezodoranty nie zaburzają zaś naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Odświeżają jednak oraz dbają o to, aby skóra pozostawała sucha. Neutralizują także nieprzyjemne zapachy potu oraz toksyn.

Jakie składniki znajdują się w naturalnych dezodorantach?

Naturalny dezodorant to doskonała alternatywa dla klasycznego antyperspirantu. Wszystko ze względu na znajdujące się w nim składniki aktywne. Mowa tu chociażby o sodzie oczyszczonej, która jest uznawana za naturalny środek bakteriobójczy i niwelujący zapachy. Godny uwagi jest także olej kokosowy, któremu nie można odmówić właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych oraz ochronnych. Naturalny dezodorant w kremie bardzo często zawiera również glinki, które działają absorbująco, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. W kosmetykach tego typu nie brakuje również naturalnych olejków eterycznych. Mowa tu między innymi o olejku z drzewa herbacianego, jak również o olejku z szałwii czy z cytryny. One także działają przeciwzapalnie i posiadają zdolność do neutralizowania brzydkich zapachów.

Dlaczego naturalne dezodoranty są lepsze?

Naturalny dezodorant w kremie jest zdecydowanie lepszym wyborem od drogeryjnego antyperspirantu. Przede wszystkim, nie znajdziemy w nim szkodliwych substancji aktywnych, takich jak na przykład aluminium. Składnik ten może przyczyniać się w sposób pośredni do rozwoju wielu chorób. Poza tym, naturalne dezodoranty w formie kremów nie podrażniają skóry i nie powodują nieestetycznych, białych plam na ubraniach. Co ciekawe, niektóre z nich bogate są w naturalne oleje oraz woski pochodzenia roślinnego. Mowa tu chociażby o wosku z borówki amerykańskiej. Składniki te dbają o to, aby wrażliwa skóra pod pachami pozostawała odpowiednio nawilżona i zregenerowana. Warto również zaznaczyć, że naturalne dezodoranty w formie kremu są niezwykle wydajne. Poza tym, na ich zakup powinny decydować się osoby, którym los planety nie jest obojętny.

Jak używać dezodorantów w kremie?

Dezodorant w kremie, bazujący na naturalnych składnikach aktywnych musi być używany w odpowiedni sposób. W przeciwnym bowiem razie, mowy o satysfakcjonującym i oczekiwanym efekcie mowy być nie może. Aplikowanie dezodorantów w kremie jest na szczęście banalnie proste. Wystarczy niewielka ilość kosmetyku, o objętości ziarnka grochu. Należy starannie wmasować ją w skórę. Ważne jest to, aby była ona starannie oczyszczona. Do aplikacji dezodorantu można użyć zarówno opuszków palców, jak i specjalnej szpatułki. Na szczęście jest ona dołączona do większości dezodorantów. Wśród kosmetyków godnych polecenia wymienić można chociażby naturalny dezodorant w kremie Cedr i paczula marki Cztery Szpaki. Jego zapach będzie idealny zarówno dla pań, jak i dla panów. Przetestować można także dezodorant Mglife o zapachu odświeżającej cytryny i mięty. Przy wyborze dezodorantów warto brać pod uwagę swoje własne preferencje. Jeżeli lubimy lawendę, kosmetyk o jej zapachu bez wątpienia przypadnie nam do gustu.