Skip to content Skip to footer

Tatuaże męskie i damskie już od wielu lat cieszą się uznaniem na rynku. Studio tatuaży jest miejscem, gdzie wykonamy projekt na ciele prosto ze swoich marzeń. Jakie rodzaje tatuaży są najpopularniejsze? Czym wyróżniają się stosowane techniki? Czym jest cover tatuażu?

Cover tatuażu

Cover tatuażu to pojęcie związane z zakryciem niechcianego wzoru innym wzorem. Na zakrycie tatuażu tego rodzaju sięgają osoby, którym nie podoba się aktualny tatuaż lub został on wykonany niezbyt dobrze. Wpłynąć na to może tusz o słabej jakości, czy też korzystanie z usług początkujących znajomych w ich domu. Podjęcie zbyt pochopnej decyzji co do wzoru na ciele nie musi być ostatecznością. Covery mogą być sposobem na zakrycie niechcianego tatuażu. Pod wpływem lat i dużych zmian na ciele człowieka może dojść do znudzenia wzoru, dlatego w tym przypadku sprawdzi się cover tatuażu. Pamiętajmy o tym, że nie każdy tatuaż zakryjemy innym, zwłaszcza gdy jest on stworzony w bardzo ciemnych barwach. 

Tatuaże męskie i damskie

Z tatuowania ciała korzystają nie tylko mężczyźni, lecz również kobiety. W dzisiejszych czasach sztuka tatuowania stała się niezwykle powszechna, co pozwala sięgać po różne wzory i style. Wybierać możemy wśród tradycyjnych motywów, realistyczne, watercolor, czy też geometryczne. Najbardziej znane są tatuaże tradycyjne, które są najstarszą formą ozdabiania ciała. Wyróżniają się klasycznymi fabułami, mocnymi konturami i mniejszą ilością kolorów oraz szczegółów. Różnią się też od siebie w zależności od miejsca na świecie.

Inną odmianą jest tatuaż neotradycyjny, to niejako rozwinięcie stylu tatuażu tradycyjnego. Czerpie on garściami z dorobku oldschoolu. Ma jego przejrzystość i wyraźne kontury, ale mogą one tu być różnej grubości. Tatuaże w neotradzie posiadają również wiele barw, choć są zwolennicy wyłącznie koloru czarnego.

Efektowne rodzaje tatuaży

Tatuaże pozwalają na wyrażenie swojego charakteru oraz podkreślenie tego, co nam w duszy gra. W tym przypadku, oprócz wyżej wspomnianych tatuaży, postawić możemy na:

  • Tatuaże New School, to styl całkiem nowy. Ten trend zaczął się rozwijać około połowy lat 80. i rozprzestrzenił się na całym świecie. Nie ma on żadnych ścisłych ograniczeń, wręcz przeciwnie. Główne elementy Nowej Szkoły Tatuażu są przejawem największej możliwej wyobraźni, humoru i abstrakcji.
  • Tatuaże biomechanika – celem robienia tatuaży biomechanicznych jest pokazanie tego, co znajduje się pod skórą. Projekty są przestrzenne, dzięki czemu prezentują się bardzo realistycznie. 
  • Tatuaże japońskie w tradycyjnej wersji tatuaż japoński (hormiono) pokrywa niemal całe ciało. Tatuowany wygląda tak, jakby okrywał się swoją ozdobą – niczym płaszczem.
  • Tatuaże linework – główną cechą tego stylu jest obecność linii prostych, które są elementami określonego wzoru.
  • Tatuaże blackwork, czyli ponadczasowa klasyka w zdobieniu ciała 

Rozbudowana oferta studia tatuaży sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. To jaki rodzaj i motyw wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych oraz naszych oczekiwań. Na szczęście duży mamy wybór wzorów. Nie zapominajmy o tym, że większość tatuaży możemy zakryć coverem.