Skip to content Skip to footer

Utrwalenie makijażu od podstaw

Utrwalenie makijażu od podstaw

Robiąc makijaż, rozpoczynając od bazy, każda kobieta wie, jak ważny jest podkład. Są takie wśród nas, które mogą się poszczycić nieskazitelną cerą, a podkład służy tylko do delikatnego wyrównania kolorytu, jednak wiele z nas walczy z niedoskonałościami na cerze, a także z cerą przetłuszczającą się, czy z innego powodu problematyczną. Jak sobie z tym poradzić? Jak sprawić, żeby podkład dłużej się trzymał i wyciągnąć z niego to, co najlepsze?

Wybór bazy pod makijaż

Dostępne na rynku bazy pod makijaż to produkty, które ułatwiają dokładne rozprowadzenie podkładu, a także, wypełniają pory, dzięki czemu makijaż wygląda naturalnie. Dodatkowe właściwości to matowanie i rozświetlenie, a także napinanie skóry, ujednolicanie kolorytu – z czym nie wszystkie podkłady mogą sobie radzić, szczególnie te słabo kryjące, maskuje niedoskonałości cery – dzięki czemu możemy, przynajmniej częściowo zrezygnować z korektora.

Baza pod makijaż to podstawowy kosmetyk dla osób, którym zależy na wyjątkowo długiej trwałości makijażu. Dostępne bazy są zarówno przezroczyste, jak i beżowe, imitujące kolor skóry. Większość z nich posiada właściwości matujące, bądź rozświetlające. Tylko od Ciebie zależy, który produkt wybierzesz, dobierając go do swoich potrzeb.